ابعاد-چوب-ترمو
26
نوامبر

ابعاد چوب ترمو

ابعاد چوب ترمو :

در این مقاله می خواهیم در رابطه با ابعاد چوب ترمو شرح دهیم :
چوب ترمو یا ترمووود یکی از مدرن ترین متریال ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان ها است.
ترمو وود به دلیل طبیعی بودن متریال ، جلوه بسیار زیبایی به فضا میدهد و متفاوت تر از دیگر متریال ها که اغلب صنعتی هستند می باشد.
چوب ترمو دارای ابعاد متفاوتی است که هر کدام از ابعاد مناسب برای محیطی خاص می باشند و واحد اندازه گیری آن میلی متر است.ترمووود دارای ابعاد زیر می باشد :

چوب 11 میلی متر : به دلیل ضخامت کمی که دارد اغلب در نمای داخلی و دکوراسیون استفاده می شود.به طور مثال : تابلوهای فروشگاه ها و دیوارهای داخلی ساختمان.
چوب 16 میلی متر : بهترین و مناسب ترین ضخامت برای استفاده در دیوار و تابلو، چوب 16 میلی متر می باشد.
چوب 19 میلی متر : چوب ترمو با ضخامت 19 میلی متر مناسب برای استفاده در نما می باشد.لازم به ذکر است که چوب 19 میل اگر تایل شود در کف نیز استفاده می شود.
* تایل : چوب هایی در سایز 30*30 و 60*60 سانتی متر که بر روی پلاستیک نصب شده و برای کف تراس ها ، روف گاردن و … استفاده می شود.
چوب 26 میلی متر : چوب 26 میلی متر به دلیل داشتن ضخامت بالا، صرفا مناسب استفاده در کف می باشد.به همین دلیل برای جلوگیری از لیز خوردگی افراد و اشیاء
شیارهایی به نام دک (Deck) بر روی چوب بوسیله دستگاه ایجاد می شود.
چوب 42 میلی متر : ضخامت های 42*42 و 140*42 میلی متر به دلیل ضخامت بالایی که دارند درهرمکانی قابل استفاده نیستند.برای مثال برای ستون های داخل سالن همایش ها مناسب هستند.
همچنین به علت قیمت بالا و مقرون به صرفه نبودن، این ضخامت محدودیت زیادی برای استفاده دارد.
طول شاخه چوب فنلاندی از 2 متر تا 5.80 متر متفاوت می باشد، با توجه به فضای مورد نظر معماران باید طول شاخه مناسب را انتخاب کنند.
طول شاخه چوب ترمو ایرانی اغلب 6 متر است، که به دلیل حمل دشوار و احتمال تاب خوردگی در چوب طول بیش از 6 متر مناسب نمیباشد.
واحد شمارش ترمووود متر مربع می باشد.
* در بدست آوردن متراژ نما (چوب)، عرض چوب و طول شاخه حائز اهمیت است.
فرمول محاسبه متراژ چوب برحسب متر مربع : تعداد شاخه * طول شاخه*عرض چوب ÷ 1000

روش نگهداری و مراقبت از چوب ترمو در انبار  :

نگهداری و مراقبت از ترموود بسیار حائز اهمیت می باشد به این دلیل که اگر بطور مناسب و صحیح از ترمو وود نگهداری نشود، چوب ترمو کیفیت خود را از دست داده و احتمال ترک خوردگی، ایجاد انحنا و پوسیدگی را دارد.ترمووود باید در مکانی خنک نگهداری شود و همچنین باید هر کدام از الوارها داخل کاور محافظ باشند تا صدمه ای به آن ها وارد نشود.انبار باید دارای سقف باشد تا هنگام بارش باران چوب ها دچار مشکل نشوند.همچنین باید در انبار الوارها را به شکل افقی قرارداد و مطمئن بود که به الوارهای زیرین فشار وارد نشده و صدمه ای به آن ها نخواهد رسید.

ضخامت چوب ترمو

ترمووود

برای حمل و نقل چوب ترمو بهتر است از لیفتراک یا بالا برنده های مناسب استفاده کنید تا پالت های ترمووود به راحتی جا به جا شوند و آسیبی به چوب ها نرسد.
دلایل استفاده از ترمو در پروژه ها :
چوب ترمو متریالی است که امروزه جایگزین متریال های قدیمی مانند سنگ و آجر شده است.چوب ترمو به میزان سنگ و آجر استحکام دارد و در مقابل شرایط جوی
و همچنین پوسیدگی مقاوم می باشد.علاوه بر این دارای نمای زیباتری نیز می باشد.
گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع ورق کامپوزیت ارزان قیمت و چوب ترمو وود ارزان قیمت و با کیفیت میباشد.

به اشتراک بگذارید