برای تماس با مدیر عامل شرکت با شماره همراه روبرو تماس بگیرید : 09120885200
 • نمای بیرونی ساختمان
  15
  مرداد

  انواع نمای ساختمان

  نمای ساختمان

  کلمه نما در اصل از کلمه ایتالیایی “facciata” گرفته شده است و به عنوان نمای بیرونی یا نمای خارجی یک ساختمان تعریف شده است. این اصطلاح غالباً برای اشاره به چهره اصلی یا جلوی یك ساختمان به كار می رود.
  در کنار سقف، نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر یک پروژه است زیرا به عنوان سد اصلی در برابر عناصر هوای خارجی عمل می کند که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند.مانند باران، برف، باد، یخبندان، خورشید و …

  به همین دلیل، انتخاب یک سیستم نما جهت محافظت در برابر این خطرات و در عین حال کمک به دستیابی به مصرف کمتر انرژی، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش برای ساکنان بسیار مهم است.
  در زیر انواع نمای ساختمان یا دیوارهای بیرونی را که در حال حاضر در معماری استفاده می شود و همچنین ویژگی های هر یک از آنها را توضیح می دهیم.

  روکش فلزی یا سیستم نما با تهویه مطبوع از یک دیوار یاتاقان بار، یک لایه عایق و مواد روکش فلزی تشکیل شده است که با استفاده از یک سازه پشتی، در ساختمان ثابت می شود.
  تفاوت اصلی بین این و سیستم ETI در این است که بین دیوار تحمل بار و مواد روکش فلزی حفره ای هوا دارد.
  اگرچه نصب این سیستم پرهزینه تر و پیچیده تر است، اما بیشتر اوقات گزینه ای مقرون به صرفه است زیرا شکاف هوا مسئول بسیاری از مزایای روکش فلزی باران است .

  نمای فلزی
  نمای فلزی

  ” اثر دودکش ” که در داخل حفره هوا رخ می دهد، بدین معنی است که هوای گرم بالا می رود و از بالای قسمت نما بیرون می رود.در ماه های تابستان، این پدیده همرفت طبیعی به معنای تجدید هوا است که از گرمای بیش از حد جلوگیری می کند. از طرف دیگر در زمستان هوا به اندازه کافی گرم نمی شود و در داخل خانه باقی می ماند.گرما فرار نمی کند و این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی از گرم شدن می شود.
  علاوه بر این ، روکش فلزی بارانی لایه ای اضافی برای محافظت در برابر تراکم و نفوذ آب و همچنین کمک به کاهش ظاهر ترک و شکاف در ساختمان ایجاد می کند، زیرا تغییرات دمای کمتری را تحمل می کند.
  اینها فقط برخی از دلایلی است که روکش فلزی باران تهویه مناسب ترین سیستم نمای خارجی است که هم اکنون در دسترس است.

  در  این مقاله اطلاعاتی در رابطه با انواع نمای ساختمان ارائه شده است.گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع چوب ترمو کندسوز (ضدحریق) و ورق کامپوزیت ارزان و با کیفیت میباشد.برای مشاوره و ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  خانم فلاح زاده 0886200-0912  /   آقای فلاح 0889200-0912

  نمای ساختمان فلزی
  نمای ساختمان فلزی