چوب ترمووود

چوب ترموود
Rate this post

چوب ترمووود

چوب ترمووود، متریالی زیبا و پایدار است که با استفاده از عملیات حرارتی بدون مواد شیمیایی تولید می شود.همچنین به عنوان چوب گرمادیده نیز شناخته می شود.

چوب ترمووود چگونه تولید می شود؟

Thermowood توسط تیمار گرما با چوب نرم اسکاندیناوی و دمای آن از 180 تا 230 درجه در کوره های مخصوص اتاقک تا 96 ساعت ایجاد می شود. بخار به عنوان یک گاز محافظ استفاده می شود و به جلوگیری از شکسته شدن چوب و آسیب رساندن آنها در طول درمان کمک می کند.

ویژگی های چوب ترموود

این فرآیند باعث ایجاد تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب می شود و بنابراین برخی از خصوصیات و ویژگی های آن را تغییر می دهد. برخی از خصوصیاتی که ترموود را به متریالی محبوب تبدیل کرده است شامل موارد زیر است :

ابعاد پایدار

گرمای شدید چوب در حین تولید در معرض خشکی قرار دارد و باعث می شود تمام رطوبت و رزین از چوب جدا شود.بنابراين، ترموود نسبت به تغييرات رطوبت به همان اندازه چوب غير درمان نشده واكنش نشان نمي دهد (خطر تورم، ترک خوردگي و انقباض كاهش مي يابد) و به آن اجازه مي دهد تا شکل خود را به مراتب بهتر حفظ كند.چوب حتی در دماهای بالا نیز شیره و رزین را ترشح نمی کند.

دوستدار محیط زیست

چوب نرم که برای تولید ترموود استفاده می شود، از جنگل های دارای مجوز، PEFC تأیید شده سرچشمه می گیرد و از آنجا که هیچ ماده شیمیایی یا ماده خارجی در حین تولید آن درگیر نمی شوند، چوب ترموود یک ماده سازگار با محیط زیست است که تنها با استفاده از روش های طبیعی تولید می شود.

مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ

به دلیل شکسته شدن فرآیند گرمایش گلبول های قرمز، چوب حاوی مواد مغذی مناسبی نیست که باعث رشد و توسعه پوسیدگی و قارچ ها شود.

افزایش طول عمر

هنگامی که چوب با گرما درمان می شود، طول عمر آن طولانی می شود. این بستگی به گرمای دقیقی از چوب در معرض مدت زمان انتظار برای زندگی دارد.

عایق بهبود یافته

چوب هایی که با گرما تصفیه شده اند بسیار متخلخل تر از چوب تصفیه نشده هستند و به شدت باعث بهبود خاصیت عایق بندی آن می شوند.

قابل بازیافت است

برخلاف چوب آغشته به فشار، ترمووود هنگامی که دیگر نیازی به آن نباشد، می تواند بازیافت شود.

استفاده از ترموود

اصلاح حرارتی چوب باعث بهبود خاصیت چوب می شود و در نتیجه طیف وسیعی از کاربردهایی را که در آن می توان از چوب استفاده کرد گسترش داد. طیف گسترده ای از خصوصیات سودمند آن باعث می شود تا از این مواد برای اهداف خارجی و داخلی استفاده شود.

موارد استفاده خارجی (نمای ساختمان)

مقاومت بالای آن در برابر رطوبت و پوسیدگی، آن را به یک ماده عالی برای پروژه های خارجی تبدیل می کند. برخی از محبوب ترین کاربردهای خارجی آن عبارتند از :
روکش خارجی
نمای ساختمان
تیغه های لوور
دکوراسیون

موارد استفاده داخلی

ظاهر جذاب آن و از بین بردن رزین به معنای این است که چوب برای پروژه های داخلی مانند موارد زیر ایده آل است :
روکش داخلی
سونا و استخر
مبلمان
کفپوش
چوب ترموود
چوب ترموود

ظاهر پوششی چوب ترمووود

رنگ چوب ترمو متاثر از دمایی است که چوب در معرض آن قرار دارد و مدت زمانی که در معرض گرما قرار دارد. به دلیل تراکم های چوب نرم، واریانس کمی در رنگ وجود خواهد داشت، اما به طور کلی هرچه چوب در معرض بیشتر دما باشد چوب ترمووود تاریک تر است.

تعمیر و نگهداری چوب ترمو وود

از آنجا که پیش بینی می شود چوب ترموود عمر طولانی تری داشته باشد، لزوماً نیازی به درمان سطحی ندارد.برخی از افراد برای غنی سازی رنگ آن، اضافه کردن یک تخته، لکه یا رنگ به چوب خود را انتخاب می کنند، اما اگر بدون درمان باقی بماند، چوب به طور طبیعی به خاکستری نقره ای تغییر می یابد.

قیمت چوب ترمووود

چوب ترمووود به طور کلی ارزان تر از اکثر چوب های سخت چوب است، و آن را به عنوان یک ماده بسیار مقرون به صرفه و محبوب برای اکثر صاحبان خانه و توسعه دهندگان تبدیل می کند. فرآیند تولید شامل هیچ ماده شیمیایی نیست، به همین دلیل تولید آن ارزان تر است.

با این حال، برای بهترین و رقابتی ترین قیمت های چوب ترمو، ما اکیداً توصیه می کنیم از امروز یکی از متخصصان الوار خود را دریافت کنید. مهم نیست چقدر به چوب نیاز دارید یا چه پروژه ای را در دست دارید، تیم دوستانه ما بیش از این که به شما کمک کند خوشحال خواهد شد.

ما اطمینان داریم که می توانیم بهترین متریال را به همه مشتری های خود ارائه دهیم.شما با اعتماد کامل میتوانید برای بهترین مشاوره و کمک در مورد پروژه خود با ما در تماس باشید.

اگر کاملاً مطمئن نیستید که Thermowood مناسب ترین مواد چوبی برای پروژه شماست، لطفاً وحشت نکنید! ما طیف گسترده ای از گونه های چوبی را تهیه می کنیم، بنابراین هرچه پروژه شما به آن منجر شود، ما مطمئناً دارای یک نوع چوب مناسب هستیم که به شما امکان می دهد تا نتیجه را بدست آورید.

گروه تجاری معماری کیان دارای متخصصان و کارشناسان کار آزموده میباشد که می توانند در تمام مراحل پروژه شما را راهنمایی و همراهی کنند.

 خرید چوب ترمو

اگر به دنبال خرید بالاترین کیفیت چوب ترمو هستید، لطفا دریغ نکنید امروز با ما در تماس باشید.ما طیف گسترده ای از ضخامت ها و پروفیل ها را ارائه می دهیم، بنابراین به پروژه شما، مطمئناً می توانیم کمک کنیم. کلیه محصولات چوب ترموود که ما عرضه می کنیم از کیفیت بی نطیری برخوردار بوده و با قیمت های منصفانه و رقابتی در دسترس می باشد.

در  این مقاله اطلاعاتی در رابطه با انواع نمای ساختمان ارائه شده است.گروه تجاری معماری کیان وارد کننده انواع چوب ترمو کندسوز (ضدحریق) و ورق کامپوزیت ارزان و با کیفیت میباشد.