09
آگوست

ورق کامپوزیت آلومینیوم

اولین بار ورق کامپوزیت آلومینیومی در کشور آلمان ابداع گردید وبه دلیل کیفیت مناسب و عدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرا در نمای ساختمان ها از پر کاربردترین مصالح موجود در عرصه ی ساختمان می باشد.
مشخصات فنی ورق های کامپوزیت :
1.سبکی
ورق کامپوزيت دارای وزنی حدود 8-5 کيلوگرم در هر مترمربع مي باشد که در مقايسه با ديگر مصالح داراي سبک ترین وزن ممکنه هستند که همین مزیت باعث کاهش ضریب زلزله در محاسبات می باشد.ورق کامپوزیت حدود 90% سبک تر از سنگ گرانيت، 85% سبک تر از سيمان، 75% سبک تر از شيشه و 50% سبک تر از ورق معمولي است.
2.خواص آکوستيک
در پشت ورق کامپوزيت یک فضای خالی وجود دارد که باعث ايجاد خاصيت آکوستيک مي شود، زمانی که ورق خاصیت آکوستیک داشته باشد در یک دیوار از جنس بتن خاصیت عایق آن دو برابر می شود.
3.شکل پذیری
این ورق کامپوزیت ها را می توان با لبه تيز 135 درجه تغییر داد در حالی که برای مصالح دیگر امکان پذیر نمی باشد.
4.تنوع رنگ
ورق های کامپوزیت دارای تنوع رنگی بسیاری هستند که برای نما کاربرد بسیاری دارند. برای رنگ کردن پانل ها از سیستم های پیشرفته و کیفیت مناسب استفاده شده تا مقاومت مناسبی در برابر عوامل جوی داشته باشند که بیشتر این مقاومت را با پوشش PVDF تامین می کنند.
5.مقاومت دربرابر آتش
همچنین این ورق ها در برابر آتش سوزی ایمن هستند و به نوعی ضد حریق می باشند و در زمان آتش سوزی به دلیل اینکه بدون cfc هستند برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند.
6.عملکرد غیر یکپارچه در برابر زلزله
اين ورق ها به طور مستقیم به نماي ساختمان وصل نمي شوند، پس یک فضای خالی بین دیوار و ورق وجود دارد و همین امر سبب آن می شود که هنگام وقوع زلزله
ورق ها در جاي خود حرکت کرده و امکان فرو ريختن آن به حداقل مي رسد.

 

ورق کامپوزیت آلومینیومورق کامپوزیت آلومینیوم

7.امکان آب بندی نما
یکی از مهم ترین خصوصیات این ورق ها امکان آب بندی آنها است.به گونه ای که امکان نفوذ به زیر نمای ساختمان را نداشته و با استفاده از شیارهای موجود به خارج هدایت شود و در برابر عوامل جوی مانند باران اسیدی مقاوم باشند و تغییر شکل ندهند.
8.بی نیازی به شستشو
به دلیل رنگی که در ورق ها زده شده است الکتریسیته ساکن در آن ها ایجاد نمی شود، پس در نتیجه گرد و غبار موجود در هوا جذب ورق نمی شود و این ورق ها تميز می مانند و با اولین بارش گرد و غبار احتمالی از روی ورق پاک می شود.
9.قابلیت تعویض پنل ها
یکی دیگر از ویژگی های این پنل ها قابلیت تعویض آنهاست که اگر یکی از پنل ها آسیب ببیند بدون خرابی،کل نمای پانل آسیب دیده تعویض می شود.

گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع ورق کامپوزیت ارزان و با کیفیت بالا در تمامی سطح کشور میباشد.برای مشاهده لیست قیمت ورق کامپوزیت ارزان قیمت روی لینک کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید