نصب چوب ترمو در نما و کف
21
سپتامبر

نصب چوب ترمو در نما و کف

 نصب چوب ترمو در نما و کف 

چوب ترمووود یک متریال طبیعی است که برای نمای ساختمان ها استفاده می شود.ترموود برای نمای داخلی ساختمان (Indoor) و نمای خارجی ساختمان (Outdoor) کاربرد دارد.اشخاص می توانند با توجه به دکوراسیون داخلی منزل خود رنگ چوب مناسب را انتخاب کرده و محیطی زیباتر داشته باشند.از ترمو وود برای ساخت آلاچیق چوبی،فلاور باکس،خانه چوبی،نیمکت  و … استفاده می شود.
شرط اول کار شما تراز بودن و مسطح بودن زیر سازی است .
چوب ها باید قبل از نصب برش داده شوند و هر وجه آن را رنگ کنید و بعد به مرحله نصب و اجرا برسد.
قابل توجه است که برای نصب ترمووود هیچ گاه چوب زیرسازی مستقیماً به فلز متصل نمی گردد مگر برای نصب نرده تراس که زیر سازی چوبی به زیبایی کار لطمه وارد می کند.در فصول مختلف فاصلۀ الوارهای نما از یکدیگر متفاوت است؛ در بهار و پاییز 5 میلیمتر، تابستان 3 میلیمتر و زمستان 7 میلیمتر.
چوب هایی که در نمای لووری یا نردبانی نصب می گردد می توانند در هر فاصله ای نصب گردند، اما این فاصله بایستی با نظر کارفرما و با پوشش مناسب چهت جلوگیری از دیده شدن زیر نما دارد.
در نصب چوب های نمای الواری یا کف سازی روی زیرسازی چوبی بایستی از پیچ های گالوانیزه یا استیل با طول حداقل 4 سانتی متر استفاده شود.
برای نصب چوب های نما لووری (STS 42*42) باید پیچ ها با طول حداقل 7سانتی متر و از جنس گالوانیزه یا استیل باشد.

← همین حالا کلیک کنید →

چوب ترمو به گونه ای است که هنگام گرم شدن ابتدا در دراز افزایش طول دارد و اگر امکان این کار را نداشته باشد در عرض می تابد.
در هنگام نصب ترمووود به فضای مورد نیاز برای انقباض و انبساط چوب ها مورد توجه قرار گیرد یعنی اینکه چوب ها در انتهای کار حداقل 1سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند.در دهانه های کمتر این مقدار می تواند تا حداقل 3 میلیمتر کاهش پیدا کند.
لازم به ذکر است حداقل توانی که چوب زیر سازی باید داشته باشد در چوب های سوزنی 10 کیلوگرم است، در پهن برگان 20 کیلوگرم می باشد.
گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع چوب ترموود ارزان قیمت و ورق کامپوزیت ارزان قیمت میباشد.لطفا جهت اطلاع از قیمت ها به قسمت لیست قیمت ترمووود سایت مراجعه فرمایید.

 نکات نصب چوب ترموو در نما سازی و کف سازی

نصب چوب ترمو