ورق کامپوزیت

 

ورق کامپوزیت متریال کارآمدی است که امروزه بسیار در بازار رونق یافته و محبوبیت بسیاری دارد. ورق کامپوزیت به دلایل ویژگی ها و تنوع هایی که دارد جایگزین متریال های پیشین شده است. ورق کامپوزیت شامل ویژگی هایی از قبیل: وزن کمتر، مقاومت بیشتر، ضدحریق بودن و بسیاری ویژگی های دیگر میباشد.

انواع ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت ضدحریق آلومکس

ورق کامپوزیت آلومینیوم ضدحریق آلومکس شامل لایه میانی با مغزه کامپوزیت از نوع پلی اتیلن و ورق های آلومینیوم در دو طرف مغزه میباشد.ورق کامپوزیت ضد حریق آلومکس مقاومت بیشتری در مقابل آتش دارد.طرح های ورق کامپوزیت آلومکس شامل : ورق کامپوزیت ضدحریق آلومکس ، ورق کامپوزیت خشدار آلومکس ، ورق کامپوزیت شاین آلومکس ، ورق کامپوزیت طرح چوب آلومکس، ورق کامپوزیت طرح سنگ آلومکس ، ورق کامپوزیت طرح آجر آلومکس و … میباشد.

ورق کامپوزیت لانه زنبوری (HONEY COMB)

ورق کامپوزیت لانه زنبوری (HONEY COMB) دارای ضخامت زیادی است.در ساخت آن نمی توان از مواد با کیفیت و کوالیتی پایین استفاده کرد،زیرا که اگر ضخامت آن کم باشد ورق کامپوزیت مقاومت مناسب را نداشته و تغییر شکل خواهد داد و دچار انوجاج می شود.ورق کامپوزیت آلومکس لانه زنبوری (Honey Comb) مانند ساندویچی است که تحت فشار و درجه حرارت بالا ساخته می شود.سطح پایه ورق کامپوزیت لانه زنبوری آلومکس در مرحله تولید با روکش Coil آلومینیوم، با پوشش فلورین تکمیل می شود.همین ویژگی باعث می شود که در برابر آب و هوا مقاوم باشد.وزن کم، تراکم بالا، ثبات بالا، عایق بندی سالم و مقاوم بودن در برابر حرارت از ویژگی های مطلوب ورق کامپوزیت هانی کامب آلومکس می باشد.

 
 

ورق کامپوزیت سه بعدی

ورق کامپوزیت سه بعدی یک راه حل جدید و نوآورانه برای ساختن ساختمان های برجسته تر و متمایز تر است.ورق کامپوزیت سه بعدی بدون مفصل و گره ایجاد میگردد.ورق کامپوزیت سه بعدی با نورپردازی تکمیل میگردد. نمای نهایی، نمایی زیبا و چشم نواز است. برای ایجاد ورق کامپوزیت سه بعدی از ورق کامپوزیت با ضخامت ۰٫۵ میلی متر استفاده میشود که از دو لایه آلومینیومی آنادایز شده تشکیل میگردد و در نهایت با لایه PVDF پوشانده میشود و ترکیب نهایی برای ۱۵ سال گارانتی دارد.از آنجایی که آلومینیوم کامپوزیت یک متریال کم وزن، زیبا و با دوام است، کاربرد آن در انواع سازه ها روز به روز در حال گسترش است. طرح برجسته یا طرحی که ارتفاع و عمق داشته باشد در اصطلاح سه بعدی یا ۳D گفته می شود. امروزه با گسترش تکنیک های معماری، طرح های سه بعدی و دارای عمق ، تو رفتگی و برجستگی مورد توجه قرار گرفته اند. که یکی از محبوب ترین متریال ها برای استفاده در این نوع ورق کامپوزیت نما است، زیرا شامل مزایایی از قبیل قابلیت انعطاف پذیر بودن برای تو رفتگی و برجستگی همچنین سبکی سازه ساختمان و نما می شود.

ورق کامپوزیت تابلویی

یکی دیگر از موارد استفاده از ورق کامپوزیت در تابلو تبلیغاتی است.تابلوی فروشگاه ها مانند نمای ساختمان ها در زیبایی محیط اطراف اثر گذار هستند.کیفیت و جذابیت آن بسیار مهم است.ورق کامپوزیت تابلویی تبلیغاتی باید با کیفیت و مقاوم باشد.زیرا مدت طولانی باید در فضای آزاد قرار بگیرد.ورق کامپوزیت تابلویی تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که عوامل جوی مانند باد، باران، برف و نور مستقیم خورشید بر روی آن تاثیری نگذارند و در مقابل این عوامل مقاوم باشد.در واقع تابلوی تبلیغاتی را میتوان شناسنامه هر مکان دانست.

ورق کامپوزیت طرح آجر

ورق کامپوزیت طرح آجر میتواند متریالی مناسب برای جایگزینی آجر باشد. از آجر در گذشته برای نمای ساختمان بهره مند میشدند. آجر دارای ویژگی های خاصی است. یکی از آن ویژگی ها عدم مقاومت در برابر آب میباشد.امروزه بجای آجر استفاده از این ورق کامپوزیت‌ها بسیار مورد توجه پیمانکاران و معماران قرارگرفته است. برتری این ورق کامپوزیت خاصیت ضدآب بودن و استحکام بالای آن میباشد. از این نوع ورق کامپوزیت میتوان در دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد.

ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح چوب در مقابل اشعه uv خورشید مقاوم است و برای نمای ساختمان مناسب می باشد. این ورق کامپوزیت چوب پوسیده نمی‌شود و استحکام بالایی دارد.ورق کامپوزیت چوب ضد فرسایش و ضد آب میباشد و در صورت آلودگی قابل شست شو است. ورق کامپوزیت بسیار فرم پذیر است و آن را به هر شکلی میتوان اجرا کرد و در هر فضایی مانند نمای ساختمان،تابلوی فروشگاه ها و … استفاده کرد.ورق کامپوزیت چوب در مقایسه با ترمووود مزایا و معایبی دارد که برخی از آنها را بیان خواهیم کرد. استحکام و مقاومت ورق کامپوزیت طرح چوب در مقایسه با ترمووود بیشتر میباشد و معماران و طراحان داخلی بعد از بررسی شرایط میتوانند آن را جایگزین چوب ترمو کنند.تفاوت دیگر هزینه و قیمت آن است.اگر معماران بخواهند از متریالی استفاده کنند که مقرون به صرفه تر باشد، ورق کامپوزیت طرح چوب می تواند گزینه مناسبی باشد.قیمت این نوع ورق به مراتب از چوب ترموود کمتر می باشد. ورق کامپوزیت طرح چوب بسیار مقاوم در برابر عوامل جوی و حوادثی مانند ضربه است.

ورق کامپوزیت آیینه ای MIRROR

ورق کامپوزیت آیینه ای Mirror در اصل از سه لایه تشکیل شده است که همراه با پوششی از آیینه های بسیار تحت فشار مانند رنگ (PE یا PVDF) برای ایجاد یک صفحه تخت که نمایانگر هنر و همچنین نمای سنتی و عاشقانه است ترکیب می شوند. دو لایه از ورق های آلومینیومی بطور دائم با هسته داخلی پلی اتیلن به هم پیوسته اند که با پوشاندن آن از طریق رنگ، سطح را مسطح تر و بسیار مقاوم می کند. نکته مهم این است که فقط قسمت جلوی پنل با رنگ PE یا PVDF (پلی استر) پوشانده شده است.

خدمات جدید گروه تجاری معماری کیان 

سی ان سی ورق کامپوزیت که شامل شیار و برش ورق کامپوزیت می باشد 

لیست قیمت ورق کامپوزیت

برای مشاهده لیست قیمت و کالرچارت، روی برند مورد نظر کلیک کنید.

گلوری باند

آلوتک

آلومی پیک

برای اطلاع از قیمت های به روز ورق کامپوزیت به لیست قیمت ورق کامپوزیت مراجعه کنید.
لیست قیمت ورق کامپوزیت شامل لیست قیمت ورق کامپوزیت اطلس باند، لیست قیمت ورق کامپوزیت گلکسی باند، لیست قیمت ورق کامپوزیت ساین برد، لیست قیمت ورق کامپوزیت آلومکس، لیست قیمت ورق کامپوزیت پلاس باند،لیست قیمت ورق کامپوزیت آلومی پیک،لیست قیمت ورق کامپوزیت آلوتوک،
لیست قیمت ورق کامپوزیت آلواستون ،لیست قیمت ورق کامپوزیت دلتاباند، لیست قیمت ورق کامپوزیت پرمیوم باند، لیست قیمت ورق کامپوزیت هایپر باند میباشد.
 
Call Now Button