تماس با پشتیبانی

۹۱۰۱۸۰۱۸ - ۰۲۱

پشتیبانی ایمیل

kiancogroup@gmail.com

کویل آلومینیوم

کویل-آلومینیومی
5/5 - (1 امتیاز)

کویل آلومینیوم

آلومینیوم، فلزی با ارزش، انعطاف پذیر و کاربردی است. آلومینیوم به اشکال مختلف وجود دارد. از طریق فرایندهای مختلف می توانید ورق های آلومینیوم، ورقه های نازک، سیم ها و سیم پیچ ها را بدست آورید.این ویژگی های اصلی است که باعث می شود آلومینیوم به یکی از پرکاربردترین متریال ها به طور کلی تبدیل شود. علاوه بر این، در صنایع مختلف بسیار مفید است. علاوه بر این، مزایای بسیاری از سیم پیچ آلومینیومی نسبت به سایر سیم پیچ ها وجود دارد، به عنوان مثال : مس.

اولا، آلومینیوم یک فلز بسیار سبک تر از فولاد یا مس میباشد که به همین دلیل بسیار مورد توجه است.در نتیجه، از آن به طور گسترده ای برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.علاوه بر این، در مقایسه با برخی دیگر از فلزات سنگین تر، ماهیت بسیار اقتصادی خود را افزایش می دهد.

ثانیا، بدون در نظر داشتن وزن سبک این متریال میتوان به استحکام و دوام آن اشاره کرد.

ویژگی های آلومینیوم

آلومینیوم کاربرد بسیار گسترده ای دارد.باید ذکر کنیم که سیم پیچ آلومینیومی در هنگام عملکرد به خوبی سیم پیچ مسی است. هرچه ماده سبک تر باشد، از صرفه اقتصادی بیشتری نیز برخوردار است.به همین دلیل صنعت HVAC کویل های آلومینیومی را به کویل های مسی ترجیح می دهد.

از طرف دیگر، سیم پیچ های مسی مزایای خود را نسبت به سیم پیچ آلومینیومی دارند.با این حال، باید اشاره کنیم که سیم پیچ مسی، در مقایسه با سیم پیچ آلومینیومی ، قطعاً بیش از حد گران است.رسانایی الکتریکی جنبه مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. به گفته کارشناسان، آلومینیوم از بسیاری جهات از جمله رسانایی به اندازه مس خوب است.همراه با این واقعیت، آلومینیوم به لطف مقرون به صرفه بودن بیشتر از مس انتخاب می شود.

یکی دیگر از مزایای بسیار مفید کویل آلومینیومی این است که به راحتی نمی سوزد. به عبارت دیگر، این ماده می تواند در برابر دمای بالا و همچنین دامنه های دمای بالا مقاومت کند.آلیاژهای آن می توانند تا 650 درجه سانتیگراد را تحمل کنند.این خاصیت آلومینیوم در انتخاب آن به عنوان ماده انتخاب اول برای تولید سیم پیچ های متراکم نقش زیادی دارد.

[aparat id=’rNSmK’]

آلومینیوم مانند مس از ویژگی های قابل بازیافت بسیار خوبی برخوردار است. آلومینیوم هرگز هدر نمی رود. حتی در موارد بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل، سازه های آلومینیومی آنقدر مقاوم بودند که در برابر خسارت مقاومت کنند. علاوه بر این، ورق های آلومینیوم آسیب دیده به روش های مختلف به راحتی مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

حتی نازک ترین سیم پیچ ها نیز به لطف ویژگی های قابل انعطاف عالی می توانند به راحتی از آلومینیوم تولید شوند. برخی از ورقه های آلومینیوم فوق العاده نازک هستند. در عین حال، بسیار موثر هستند. فویل های آلومینیوم در به دام انداختن و حفظ گرما بسیار خوب هستند. به همین دلیل این محصولات در صنعت غذا کاربرد خود را پیدا کردند. به طور گسترده ای برای نگهداری موارد مختلف استفاده می شود.

در نتیجه، می توان از آلومینیوم برای اهداف مختلفی استفاده کرد.این سازه ها از سازه های عظیم، مانند پل هایی که آلومینیوم به عنوان یک ماده ساختمانی استاندارد استفاده می شود، تا سیم پیچ های آلومینیومی داخل میلیاردها واحد HVAC در سراسر جهان، تا ورقه های آلومینیوم و نقش بزرگ آنها در صنایع غذایی و زندگی روزمره متفاوت است.

گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع چوب ترمو کندسوز (ضدحریق) و ورق کامپوزیت ارزان و با کیفیت میباشد.برای مشاوره و ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.