چوب-ترمووود-در-نما
03
دی

چوب ترموود چیست ؟

چوب ترموود

چوب ترموود یک متریال ساختمانی پایدار است که با بهره مندی از روش های طبیعی و در یک فرآیند کنترل شده تولید می شود. اصلاح حرارتی که عملیات حرارتی نیز نامیده می شود، خصوصیات چوب را بهبود می بخشد. چوب ترمووود از نظر ابعادی پایدار است و در برابر قارچ های تجزیه کننده چوب مقاوم میباشد. چوب ترموود برای نمای ساختمان، تراس و سایر کاربردهای خارجی و همچنین برای دکوراسیون داخلی یک انتخاب پایدار و بادوام است.
فرآیند ترمو 100٪ فاقد مواد شیمیایی است.چوب یک متریال طبیعی است و از نظر گره، رنگ و غیره هیچ دو صفحه از نظر ساختار چوبی یکسان نیستند.

درخت مناسب چوب ترمو

درخت کاج و صنوبر انتخاب مناسبی برای چوب ترموود است و امروزه در بسیاری از پروژه ها دیده می شود. ما در گروه تجاری معماری کیان، انواع چوب ترمو ارزان قیمت و با کیفیت را برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی و … ارائه می دهیم.
بهترین ماده اولیه برای چوب ترموود درختان شمالی ترین، عرض های جغرافیایی اسکاندیناوی میباشند.در آن محیط درختان رشد کندی دارند که باعث ایجاد حلقه های باریک سالانه و دوام مناسب می شود. تفاوت کاج و صنوبر به ویژه در تعداد و اندازه جوانه ها دیده می شود. درخت کاج جوانه های بزرگتر و پراکنده ای دارد در حالی که درخت صنوبر با جوانه های مروارید کوچکتر و تیره مشخص می شود.

چوب ترمووود چگونه تولید میشود ؟

به طور خلاصه، چوب ترمو چوبی است که با حرارت زیاد و بخار آب تهیه شده است .
روند تولید چوب ترمو وود بر اساس استفاده از درجه حرارت بالا و بخار آب است که از سوختن چوب جلوگیری می کند.در طی این فرآیند، قندهای موجود در چوب از بین رفته و ساختار سلول تغییر می کند. این بدان معنی است که پوسیدگی و قارچ نمی تواند در چوب مستقر شود و در عین حال محصول نهایی از نظر ابعاد بسیار پایدار می شود.
چوب ترموود متریالی بسیار پایدار است، زیرا در هیچ مرحله ای از فرآیند شیمیایی استفاده نمی شود. مصرف انرژی در هنگام تولید نیز بسیار کم است.

فرآیند ترمو

فرآیند ترمو را می توان به سه مرحله تقسیم کرد.

مرحله اول : افزایش دما و خشک شدن فر

دمای هوا در کوره به سرعت با استفاده از گرما و بخار به دمای حدود 100 درجه سانتی گراد افزایش می یابد، چوب به همان دما می رسد. سپس دما به طور یکنواخت به 130 درجه سانتیگراد رسیده و خشک شدن صورت می گیرد. بخار به عنوان غشای رطوبت برای جلوگیری از ترک خوردن چوب استفاده می شود. بخار همچنین باعث تغییر ساختار سلول در چوب می شود.
پس از این مرحله، میزان رطوبت چوب تقریبا به صفر می رسد.

مرحله دوم : عملیات حرارتی شدید

در طی مرحله عملیات حرارتی فشرده، دمای هوا و چوب بین 185 تا 225 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.بالاترین درجه حرارت نهایی بستگی به کاربرد دلخواه چوب دارد.
با رسیدن به دمای نهایی مطلوب، دما به مدت 2-3 ساعت ثابت نگه داشته می شود. بخار برای جلوگیری از سوختن و ترکیدن چوب استفاده می شود
و همچنان به تغییر ساختار سلول چوب کمک می کند.

مرحله سوم : خنک کننده و اضافه شدن رطوبت

در آخرین مرحله، دما با استفاده از سیستم اسپری آب کاهش می یابد. محتوای چوب در آب به بیش از 4٪ رسیده است، بنابراین می توانید به کار با چوب ادامه دهید.

چوب ترمو در نما
چوب ترمو

انواع چوب ترمو

دو نوع چوب ترمو در بازار موجود است.چوب ترمو کلاس D برای استفاده در فضای خارجی، جایی که چوب تا 212 درجه سانتیگراد گرم می شود و چوب ترمو کلاس S برای استفاده در محیط داخلی، که چوب در معرض دمای پایین تری قرار دارد.

کیفیت و بالقوه سازی

چوب مورد ارزیابی کلی کیفیت قرار می گیرد. تأثیر یک نقص با ارزیابی کیفیت کلی محصول ارزیابی می شود. اگر ظاهر کلی آن به طور قابل توجهی از الزامات کلی کیفیت خارج شود، رد خواهد شد.
اگر ظاهر کلی قابل قبول باشد، چندین نقص حداکثر در یک محصول مجاز است.

رنگ چوب

با عملیات حرارتی، رنگ چوب طبیعی تغییر می کند و سایه گرم تری ظاهر می شود، جایی که ساختار چوب و حلقه های سالانه برجسته می شود و ظاهر منحصر به فردی پیدا می کند.
در عین حال، چوب های گرم شده بسیار بوی خاصی می گیرند.

نگهداری

چوب های تیمار شده با ترمووود را می توان پس از نصب بدون تصفیه بیشتر رها کرد، اما همچنین می توان با یک نگهدارنده مناسب چوب از آنها محافظت کرد.با گذشت زمان، در اثر قرار گرفتن در معرض هوا و باد، ترک ها و ترکش های کوچک می توانند در چوب ظاهر شوند.

چوب ترمووود در دکوراسیون داخلی
چوب ترمووود

با توجه به بهبود ویژگی های عایق، چوب ترمووود یک ماده ضخیم عالی است، که باعث تغییر تعادل گرما و سرما می شود و راه رفتن را برای شما خوشایند می کند.فاقد رزین، سبک، کار و تعمیر آن آسان است.چوب ترمو وود یک راه حل زیبا، بادوام و مستحکم برای تراس، پاسیو و بالکن میباشد.

علاوه بر دوام طبیعی، اصلاح حرارتی مزایای دیگری را نیز به همراه دارد.این چوب به یک قهوه ای عمیق جذاب تیره می شود و آن را به چوبی ایده آل برای کف سازی تبدیل می کند.تغییر رنگ در کل ضخامت سازگار است و امکان برش، حفاری یا شکل گیری بیشتر را بدون نیاز به درمان نگهدارنده اضافی و بدون تأثیر بر دوام یا عمر مفید فراهم می کند.تغییر در خصوصیات فیزیکی باعث ثبات بیشتر ترموود نسبت به الوارهای تصفیه نشده یا شیمیایی می شود.این بدان معنی است که ترموود نسبت به چوب های معمولی کمتر دچار جمع شدگی، تورم، حجامت و اعوجاج می شود.چوب ترمو فنلاندی عرضه شده توسط گروه تجاری معماری کیان دارای اصالت نامه میباشند و میتوانید با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

گروه تجاری معماری کیان ارائه دهنده انواع چوب ترمو ضدحریق (کندسوز) و ورق کامپوزیت ارزان و با کیفیت میباشد.
برای مشاوره و ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
خانم فلاح زاده 0886200-0912 / آقای فلاح 0889200-0912