نحوه نصب ورق کامپوزیت

نصب-پنل-کامپوزیت
Rate this post

نحوه نصب ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت محصول قابل توجه طیف گسترده ای از راه حل های معماری را برای شما ایجاد می کند تا تصویری جدید برای دفتر شرکت، ساختمانهای عمومی، پمپ بنزین، هتل ها، نمایشگاه های اتومبیل، بانک ها و بسیاری دیگر ایجاد کنید.ورق کامپوزیت دارای فرم پذیری متنوعی است ، می تواند مطابق با نیاز معماری شما خم و برش داده شود.

مراحل نصب ACP
1.برش
ورق کامپوزیت را می توان با استفاده از طیف گسترده ای از ماشین آلات و ابزارها مانند اره رومیزی، اره مدور دستی، اره تابلویی، برش داد. تیغ اره مناسب، تیغه ای با نوک کاربید برای استفاده از آلومینیوم یا پلاستیک است.

2.مسیریابی و شیار دهی
معمولاً برای ایجاد انواع مختلف یا اندازه ها، مسیریابی، شیار زدن و تاشو لازم است. در این فرآیند ، سطح پشتی ورق کامپوزیت با استفاده از دیسک یا فرز برش داده می شود و به شکل V یا مستطیل در می آید. سطح جلوی پوشش آلومینیومی و بخشی از هسته حفظ شده است تا بتواند تا شود. لطفا اطمینان حاصل کنید که حداقل 0.4 میلی متر ضخامت هسته را ترک کنید.انجام فرایند مسیریابی یا شیار دهی برای اطمینان از صحت و کارایی توصیه می شود.

3.خم شدن
فرآیند خم شدن با استفاده از دستگاه غلتک هرمی، شعاع خمش مختلف را امکان پذیر می کند.
توجه: حداکثر شعاع خمش 30 درجه است.

4.حفاری
ورق کامپوزیت را می توان با استفاده از ابزار حفاری پلاستیک یا آلومینیوم حفاری کرد.

5.پانچ کردن
میتوان از یک پرس مشت برای برش استفاده کرد.فاصله مناسب بین پانچ و قالب 0.1 میلی متر است.

6.ایجاد سوراخ
برای طراحی داخلی و سقف، ورق کامپوزیت را می توان با استفاده از پانچ CNC سوراخ کرد .حداقل قطر سوراخ 4 میلی متر است و حداقل فاصله بین سوراخ ها نیز 4 میلی متر میباشد.بهترین نتیجه با استفاده از یک منگنه بدست می آید، چند پانچ مقرون به صرفه تر است، اما برای اطمینان از بازیابی یکنواختی سطح، پردازش مسطح بیشتر لازم است.

نصب-پنل-کامپوزیتاطلاعات نصب
این اطلاعات اساسی در مورد نصب ACP است.لطفاً قبل از شروع، دستورالعمل نصب را با دقت بخوانید و دنبال کنید.

جهت نصب
ورق کامپوزیت را در همان جهت با فلش های چاپ شده روی پوشش نصب کنید.این امر به منظور جلوگیری از اختلاف انعکاس احتمالی در بین ورق های نصب شده است. در هنگام نصب می توانید نقاب بزنید، ممکن است باعث آسیب یا خراش ورق کامپوزیت شود.قبل از 45 روز پوشش را بردارید، پس از آن ممکن است برداشتن آن دشوار باشد. برای اطمینان از عدم چاپ انگشت بر روی سطح ورق کامپوزیت، اطمینان حاصل کنید.

تمیز کردن و نگهداری
تمیز کردن و نگهداری منظم برای حفظ رنگ و اطمینان از دوام ورق کامپوزیت ضروری است. بسته به محیط اطراف، حداقل یک بازرسی و تمیز کردن سالانه توصیه می شود. ورق کامپوزیت را می توان با استفاده از یک اسفنج نرم یا یک آب فشار بالا تمیز کرد. در صورت نیاز، حداکثر 10٪ ماده تمیز کننده ملایم در Ph 6-7 می تواند در آب مخلوط شود. برای اطمینان از اینکه این مخلوط مایع روی سطح ورق کامپوزیت تأثیر نمی گذارد، آزمایش روی سطح کوچکتر توصیه می شود. سطح گرم شده توسط آفتاب بیش از 40 درجه سانتیگراد برای فرایند تمیز کردن توصیه نمی شود زیرا خشک شدن سریع ممکن است باعث ایجاد لکه در سراسر سطح شود. صبر کنید تا دما پایین بیاید.

مهر و موم مشترک
برای بسته شدن فاصله بین پانل ها و برای اطمینان از دستیابی به قابلیت حرکت عرض مفصل، درزگیر مدول کم تا متوسط ​​توصیه می شود مهر و موم شده بر روی یک میله عقب فوم اعمال می شود.

ذخیره سازی
ورق کامپوزیت را در مکانی خشک و دور از آفتاب نگه دارید. قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت طولانی ممکن است باعث از بین رفتن آن شود. از پایداری دمای محل نگهداری اطمینان حاصل کنید. ورق کامپوزیت را به صورت افقی نگه دارید تا از خم شدن سطح پانل جلوگیری شود. هنگام ورق زدن روی پالت، اطمینان حاصل کنید که فقط ورق هایی با اندازه های یکسان را جمع کنید. همچنین قرار دادن پالت روی دیگری توصیه نمی شود.

شرایط نصب ورق کامپوزیت آلومینیوم

1. اندازه ورق پانل کامپوزیت آلومینیوم غیرقابل تغییر است. سطح سازه ای از صفحه آلومینیوم پلاستیکی که باید نصب شود، باید دارای قطعات تعبیه شده باشد. هنگامی که طرح با قطعات تعبیه شده ارائه نمی شود، اسکلت ممکن است با پیچ های انبساط نصب شود.
2. نصب اسکلت چوبی باید پس از اتمام نصب درب و قاب پنجره انجام شود، و پس از گچ کاری دیوار و تکمیل زمین، دال دیوار انجام می شود.
3. خشک شدن چوب باید به مقدار مشخص شده آب برسد و پس از صاف شدن سطح صاف ، باید از سه طرف آن را با ماده ضد خوردگی مسواک بزنید.
4. ابزار مورد نیاز نصب شده، به منبع تغذیه متصل شده و راه اندازی می شود.
5. قبل از ساخت یک منطقه بزرگ، باید یک نقاشی نمونه بزرگ کشیده شود و ابتدا نمونه باید ساخته شود. پس از عبور از بازرسی، می توان ساخت و ساز را در یک منطقه بزرگ انجام داد.

آماده سازی متریال
با توجه به نیاز طراحی ، پانل آلومینیوم پلاستیکی را انتخاب کنید تا اندازه فاصله پیچ را تعیین کنید. قسمت و اندازه دلخواه مناسب را انتخاب کنید. در عین حال ، مواد آلومینیومی باید پس از ورود به محل به درستی نگهداری شوند تا از تغییر شکل و خراش جلوگیری شود. یک تامین کننده ورق کامپوزیت آلومینیوم خوب نیز لازم است.

فرآیند ساخت دیوار با ورق کامپوزیت آلومینیوم

1. روند ساخت و ساز
چیدمان پیچ و مهره نصب و تراز کردن خط الاستیک با برش و آب بندی تخته پلاستیک آلومینیوم نصب می شود.

2. آرایش کیل و خط کشسانی
(1) خط الاستیک: خط کنترل ارتفاع و خط آرایش پیچ را تعیین کنید. اگر سقف تغییر ارتفاعی داشته باشد ، باید موقعیت مربوطه مقطع متغیر تعیین شود و سپس زاویه آلومینیوم باید در امتداد خط ارتفاع ثابت شود.
(2) خط موقعیت کیل را تعیین کنید : با توجه به مشخصات اندازه صفحه آلومینیوم کامپوزیت و اندازه مساحت سقف ، اندازه سازه قاب سقف باید مرتب شود. الگوی ترکیب صفحات باید کامل باشد. وقتی لبه ها باقی مانده اند ، اندازه لبه باید یکنواخت یا متقارن باشد. خط موقعیت اسکلت اژدها در بالای خط ارتفاع کشیده شده است.
(3) نصب و ترازوی پیچ : با توجه به خط کنترل ارتفاع عمودی و افقی، شروع از یک انتها، تراز کردن در سمت نصب و سپس یک بار تنظیم دقیق.

نحوه-نصب-ورق کامپوزیت
3.نصب بلوک
نصب پانل آلومینیوم پلاستیکی و اسکلت اژدها عمدتا توسط پیچ های حلق آویز قلاب یا خودکار ثابت می شود. سیم ها را نیز می توان بست هنگام نصب ، خطوط را طبق صفحات خوب مرتب کنید. آنها را از یک جهت نصب کنید و به قلاب ها توجه کنید. ابتدا آن را با پیچ و مهره تعمیر کنید ، سپس سوراخ کوچک را در کنار صفحه قلاب کنید. هنگام محافظت از صفحه آلومینیوم و پلاستیک باید به آرامی کار کرد تا صفحه از برخورد یا خراش محافظت شود. هنگام تعمیر با پیچ های خودکاری M5 ، ابتدا از مته برقی برای شلیک استفاده کنید سوراخ را به قطر 4.2 میلی متر پیچ کنید.
4. کار پایان می یابد
هنگامی که لبه دیوار با مدول صفحه مربع مطابقت ندارد، پس از کسب تأیید طراح و ناظر، ممکن است به جای روش برش مربع، تخته نوار یا تخته گچ به عنوان روش سقف استفاده شود.

[aparat id=’jBqJS’]
گروه تجاری معماری کیان علاوه بر ارائه چوب ترمو ارزان قیمت، تولید کننده انواع ورق کامپوزیت ارزان با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد.

برای مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.