ترمووود فنلاندی
11
فوریه

کاربرد ترمو چوب (THERMOWOOD)

کاربرد ترمو چوب (THERMOWOOD)

کاربرد ترمو چوب; ترمو فرآیند خشک کردن چوب با حرارت ۳۲۰ درجه سانتیگراد همراه با بخار آب و گردش هوا می باشد. با بهره گیری از این روش، صنعتی در فنلاند (به عنوان اولین) و دیگرکشورها پایه گذاری شده است که حاصل آن به دست آوردن چوبی است که آن‌ را به بهترین گزینه برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان تبدیل می‌سازد .

کاربرد چوب ترمووود :

نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی ساختمان، کف پوش تمام چوبی، محوطه های باز کناره استخر، آلاچیق و کلبه و ویلاهای چوبی و سونا

خواص و مزایای چوب های ThermoWood

1- زیبایی و جذابیت چوب طبیعی
2- عایق حرارتی
3- مقاومت در برابر گرما، سرما، پوسیدگی، موریانه، قارچ و …
4- وزن سبک تر
5- ثبات مشخصات ابعادی
6- دوام و طول عمر بالا

تقسیم بندی چوب ترمو

متغیر این دو دسته، دما می باشد که موارد مصرف چوب را مشخص می کند.

1- Class Thermo-S: در این روش چوب 180 درجه سانتیگراد گرما می بیند و مقاومت آن بالا رفته و برای نمای داخلی ساختمان مناسب می باشد.
در واقع Stability چوب افزایش پیدا کرده و در برابر تغییر ابعادی، ثبات پیدا می کند.

2- Class Thermo-D: در این روش چوب 220 درجه سانتیگراد گرما می بیند و مقاومت آن بالا رفته و برای نمای خارجی ساختمان مناسب می باشد.
در واقع Durability چوب افزایش پیدا کرده و استحکام آن در برابر کلیه تغییرات عوامل جوی بالا رفته است.

کاربرد چوب ترمو:

چوب های ترمو با 168 گونه چوب، برای فضاهایی که در شرایط جوی همچون سرما، گرما، باردندگی، رطوبت، حشرات و اشعه UV آفتاب قرار دارند قابل استفاده می باشند که از جمله می توان موارد زیر را نام برد :

  • نمای بیرونی ساختمان
  • کف محوطه های باز(دکینگ)
  • پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچیق، پرگولا، ویلای چوبی، سونا، کلبه و ….

گواهینامه PEFC اعتبار منشاء چوب

PEFC ، تضمین دوستی با محیط زیست از چوب مواد اولیه برای کل تولید و تحویل زنجیره ای. صدور گواهینامه PEFC بر کنترل شخص ثالث مستقل خارجی است. گواهینامه برای مدیریت پایدار جنگل است ، بر سه پایه :

1. نیاز انتشار در مورد مدیریت جنگل
2. الزامات مربوط به سفر از چوب گواهی مواد خام را به محصولات از چوب
3. کنترل از تحقق الزامات و مهر متصل به کالا چوب

اطلاعات در مورد رنگ ترمووود :

رنگ ترموود مقاوم در برابر آفتاب : چوب های ترموود از جنس کاج در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند و قبل از نصب نیاز دارند تا با رنگ های مخصوص ترمو وود که از مشخصه های بارز آن مقاومت در برابر اشعه UV آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند رنگ شده و سپس نصب شوند. این رنگ ها جزء عملیات تکمیلی ترمو وود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب جلوگیری می نماید. این رنگها پایه آب و جذبی بوده و دارای 80 پرده رنگی می باشند. که تنوع بالای آن قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد. رنگ های مذکور محصول شرکت PNZ آلمان می باشند که این شرکت مورد تائید انجمن بین المللی ترموود برای محافظت سطحی می باشد.

چوب ترمومراحل رنگ کاری :

رنگ کاری چوب ترمو در سه مرحله به شرح زیر انجام می شوند

BASE : در این قسمت چوب ها داخل وان هایی فرار می گیرند و تمامی منافذ بسته می شود و آماده می شود برای رنگ کاری
COLOR : در این مرحله ماده رنگی به چوب اضافه می گردد . مرحله رنگ کاری 2 سری انجام می گردد.
TOP COAT : مرحله تاپ کات مرحله ضد uv رنگ کاری می باشد که مایع تاپ کات روی چوب اسپری می شود و مقاوم می شود برای فضای خارجی ساختمان.

مهمترین عامل در کیفیت چوب ترمو

شرکت های فرآوری کننده چوب ترمو با تجربه 95 ساله خود در کشور فنلاند در زمینه برداشت درختان از جنگل و فرآوری انواع چوب با روش های کهن سرزمین های شمالی اروپا، در سال 2000 میلادی شروع به تولید و فرآوری چوب با روش thermo treatment نمود. مدیران این شرکت ها با تحصیلات مرتبط و تجربیات چندین ساله و همچنین دانش روز، در جهت ایجاد محصولی ماندگار، زیبا و با کیفیت همت گمارده اند.

محصولات این شرکت ها به اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و شرق آسیا صادر می گردد. این شرکت ها در سال 2013 به یکی از برنامه های استراتژیک خود که ورود به بازارهای خاورمیانه بود جامع عمل پوشاند و ضمن تدارک تیم های قوی در تخصص های فروش، فنی، اجرا و پشتیبانی، صادرات به این منطقه را نیز آغاز نمودند. محصولات این شرکت ها اکثرا از گرید A، از دو رده نرم چوب و سخت چوب جنگل های فنلاند تشکیل شده است که با توجه به تکنولوژی بالای محصول نهایی تفاوتی مشهود را برای استفاده در فضاهای بیرونی ایجاد نموده است.

اصالت محصول :

اصالت چوب ترمو مهم ترین عامل در کیفیت چوب ترمو می باشد که هنگام خرید باید به آن دقت کرد. گروه تجاری معماری کیان به عنوان یکی از توزیع کنندگان چوب ترمووود ارزان قیمت و با کیفیت در ایران آمادگی خود را جهت تامین چوب ترمو مورد نیاز پروژه های ساختمانی اعلام می دارد و ضمانت فنلاندی بودن محصولات خود را به خریداران محترم ارائه میدهد.

لطفا نظرات خود را در مورد مقاله کاربرد چوب ترمو با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید