چگونه از چوب کف ترمووود محافظت کنیم؟
12
ژوئن

چگونه از چوب کف ترمووود محافظت کنیم؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه از چوب کف ترمووود محافظت کنیم؟ با مراقبت و نگهداری درست، شما میتوانید عمر Deck (کف،سطح چوب) را افزایش دهید و در شرایط اولیه نگهدارید.
آیا ضرورت دارد که با روغن تراس کف (Deck) چوب ترمو لوناوود ، ترمیم شود ؟ ترمیم سطح تراس باعث افزایش طول عمر(Deck) و بهبود کارکردتراس میشود.بنابراین ما اصلاح سطح را به شما توصیه می کنیم. این امکان وجود دارد که با رنگ روغن (رنگدانه) رنگ قهوه ای چوب حفظ شود.در غیر اینصورت به دلیل اشعه نور uv به رنگ طوسی برمیگردد.

هرچند وقت یکبار چوب ترمووود کف (Deck) نیاز به ترمیم دارد ؟ توصیه می شود که کف بلافاصله پس از نصب اصلاح شود به این منظور که سطح در برابر رطوبت و گرد و خاک محافظت شود و به پاکسازی جداگانه ای نیاز نباشد.روغن سرویس (Deck) باید هر دوسال یکبار یا اغلب بسته به شرایط و کارکرد تراس انجام شود.

چوب ترمووود به چه شکل می باشد؟ استفاده از رنگدانه یا روغن تراس رنگی (رنگ شده) را به شما توصیه می کنیم.به این دلیل که روغن شفاف(Clear Oil) سطح را به خوبی محافظت می کند اما از طوسی شدن چوب جلوگیری نمی کند.

* طبق دستورالعمل های تولید کنندگان اصلاح سطح ، لوازم دیگری هم باید انتخاب شوند.

چگونه از چوب کف ترمووود محافظت کنیم؟

نحوه محافظت از چوب ترمو در کف

برای رهایی از نقاط سیاه رنگ روی چوب ترمووود چه باید کرد؟
آلودگی هوا مانند دوده یا گرده در هوا گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد نقاط سیاه رنگ کوچکی روی سطح Deck شود.در برخی موارد ، پایه (base) قوی Deck ذرات آهن که با آب ترکیب شده، میتوان چوب را رنگ کرد. در طول زمان بدلیل اینکه اگر کف اصلاح نشده باشد نقاط سیاه رنگ اغلب محو میشوند.
* طبق دستورالعمل های زیر، نقاط سیاه رنگ محو می شوند :
با استفاده از یک برس سفت تمام مواد باقی مانده را از سطح پاک کنید
با استفاده از مایع لکه بر مخصوص deck سطح را شسته و پاک نمایید سپس به خوبی با آب بشویید و بگذارید سطح خشک شود
اگر پس از شستن لایه نازک شفافی دارد قبل از ادامه دادن آن را بردارید.
اگر نیاز هست ، سطح را با استفاده از کاغذ شنی نازک بسایید.
با استفاده از یک اسفنج یا برس نازک یک یا دو بار کف را با رنگدانه های روغن رنگ بزنید.بطور یکنواخت با حرکت مداوم برای طول کامل تخته به منظور جلوگیری از روی هم قرار گرفتن آن پخش کنید.فورا قسمت های مازاد روغن را بردارید.لایه بعدی را قبل از اینکه لایه قبلی خشک شود اعمال کنید.

چطور میتوان همان روغنی که در تخته های چوب کف لوناوود به دست آوریم ؟ کارخانه لوناوود تخته های کف که اصلاح شده اند را با رنگدانه های قهوه ای چوب AK رنگ زده است.از توزیع کننده محلی تان بخواهید که یک محصول مشابه به شما پیشنهاد دهد.

برای اطلاع از نصب چوب ترمو در نما و کف کلیک کنید.

 

به اشتراک بگذارید