ورق-کامپوزیت هانی کامب
02
اکتبر

پنل آلومینیوم لانه زنبوری (Honey Comb)

نسل جدیدی از ورق کامپوزیت ها که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند ورق کامپوزیت لانه زنبوری هانی کامب می باشند.این فناوری بسیار قدرتمند تر و متمایزتر از ورق کامپوزیت های پیشین می باشد . پنل آلومینیوم لانه زنبوری (Honey Comb) مانند ساندویچی است که تحت فشار و درجه حرارت بالا ساخته می شود.سطح پایه پنل آلومینیوم لانه زنبوری در مرحله تولید با روکش Coil آلومینیوم، با پوشش فلورین تکمیل می شود.و همین ویژگی باعث می شود که در برابر آب و هوا مقاوم باشد.
وزن کم،تراکم بالا،ثبات بالا،عایق بندی سالم و مقاوم بودن در برابر حرارت از ویژگی های مطلوب ورق کامپوزیت هانی کامب می باشد که در صنعت هواپیمایی و هوافضا مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر این در برنامه های غیر نظامی نظیر ساختمان، حمل و نقل و تبلیغات هم مورد استفاده قرار می گیرد.
نسل جدیدی از ورق کامپوزیت ها که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند ورق کامپوزیت لانه زنبوری می باشد.این فناوری بسیار قدرتمند تر و متمایزتر از ورق کامپوزیت های پیشین می باشد.
ورق کامپوزیت Honey Comb صد درصد ضدحریق و قابل بازیافت می باشد که در حریق به هیچ عنوان آتش نخواهد گرفت در صورتی که ورق کامپوزیت های پیشین کند سوز بوده و در برابر آتش تغییر شکل می دهند.این نوع ورق کامپوزیت به دلیل ضد حریق بودن برای استفاده در جایگاه های سوخت و ساختمان های بلند مرتبه بسیار مناسب می باشد.
مشخصه دیگر ورق کامپوزیت هانی کامب آکوستیک بودن آن است.این نوع ورق کامپوزیت عایق صوتی نیز می باشد.به این شکل که از خروج و ورود صوت از محیط به داخل و خارج جلوگیری می کند که این ویژگی برای سالن های همایش ،سینماها ،سمینارها و … بسیار مناسب می باشد.
ورق کامپوزیت Honey Comb عایق حرارتی نیز می باشد.این نوع ورق در زمستان از ورود هوای سرد به داخل ساختمان و محیط جلوگیری می کند.همچنین در تابستان مانع از ورود هوای گرم می شود، به این صورت که دمای محیط همیشه متعادل و مناسب می باشد.
این فناوری دارای کیفیت بالایی می باشد چرا که در ساخت آن نمی توان از مواد با کیفیت و کوالیتی پایین استفاده کرد،زیرا که اگر ضخامت آن کم باشد ورق کامپوزیت مقاومت مناسب را نداشته و تغییر شکل خواهد داد و دچار انوجاج می شود.

پنل آلومینیوم لانه زنبوری دارای تنوع در رنگ های متفاوت می باشد.این نوع پنل باعث کاهش هزینه ها در زیرساخت،اتصالات و … می باشد.ورق کامپوزیت لانه زنبوری دارای وزن بسیار کمی است و حمل آن بسیار آسان می باشد.پنل آلومینیوم هانی کامب  بسیار انعطاف پذیر است و می توان آن را به شکل های متنوعی تبدیل کرد، همچنین دارای استقامت بالایی است.

 

پنل آلومینیوم لانه زنبوری

ورق کامپوزیت لانه زنبوری طرح سنگ

با دستگاه های تولید Coil آلومینیومی وارد شده از ایتالیا در کلاس های مختلف با ضخامت های آلومینیوم مختلف 0/3 و 0/5 Coil آلومینیوم طرح سنگ تولید،سپس روکش های طرح سنگ را به ورق آلومینیوم لانه زنبوری پیوست می زنند.در نتیجه پنل های هانی کامب طرح سنگ بسیار نازک ساخته می شوند که این محصولات با تکنولوژی پیشرفته برگرفته از تکنیک های هوایی وارداتی از کشور فرانسه می باشد.این پنل های Honey Comb طرح سنگ نازک، زیبایی سنگ های طبیعی را دارا می باشند در حالی که بر معایب شکننده بودن و سنگین بودن غلبه می کنند.
گروه ST یک ورق آلومینیوم را بین روکش طرح سنگ و آلومینیوم Honey Comb قرار می دهد به این منظور که محصولات از مقاومت در برابر ضربه و مقاومت کششی خوبی برخوردار باشند.این پنل های لانه زنبوری طرح سنگِ بسیار نازک، در دنیا پیشتاز هستند و به طور گسترده برای Curtain walls ساختمان و طراحی داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.همچنین این محصول یکی از پیشرفته ترین متریال های سبز و سازگار با محیط زیست در دنیا می باشد.
تاثیر آرایش طبیعی ورق کامپوزیت لانه زنبوری طرح سنگ باعث می شود تا همیشه انتخاب مورد علاقه معماران داخلی و خارجی باشد و اما ویژگی شکننده بودن و سنگین بودن سنگ طبیعی باعث می شود، تا برای استفاده و بکار گیری آن برای ساختمان های بلند در مقیاس وسیع تر ایمن نباشد و باعث بوجود آمدن مشکلات متعدد و حتی خطرات مرگبار شود.در سال های اخیر تولیدکنندگان ماشین آلات پردازش سنگ در دنیا تمام تلاش شان را کرده اند تا پنل های طرح سنگ بسیار نازکی را ارائه دهند.آنها همچنین در تلاشند تا ضخامت سنگ های طبیعی را کاهش دهند تا بر معایب سنگین بودن غلبه کنند ولی این امکان هنوز برایشان میسر نشده و پنل های لانه زنبوری با طرح های متنوع از قبیل طرح سنگ جایگزین سنگ طبیعی در نمای ساختمان و ساختمان های بلند شده است.

پنل کامپوزیت آلومینیوم با پوشش پلی استر (PE)

مقاوم در برابر آب و هوا، استحکام بالا، تعمیر و نگهداری آسان برای پروژه های ساختمانی ،مقاومت حرارتی بالا، عایق بندی سالم، قابلیت پردازش عالی، شکل پذیری مناسب، مقاوم در برابر ضربه، طرح های دکوراتیو و رنگی متنوع و طرح های سفارشی زدن به دلخواه مشتری از ویژگی های پنل کامپوزیت آلومینیوم با پوشش پلی استر (PE) می باشد.

پنل کامپوزیت آلومینیوم با روکش Pvdf

سختی و استحکام مکانیکی بالا، ضد قارچ، دو نوع سخت و انعطاف پذیر، مقاوم در برابر حرارت بالا، قدرت لایه برداری فوق العاده، مقاوم در برابر آب و هوا، وزن کم و پردازش آسان، مقاوم در برابر آتش (ضدحریق)، روکش یکنواخت و رنگ های متنوع، نگهداری آسان، مقاوم در برابر ضربه و نصب سریع و آسان از ویژگی های پنل کامپوزیت آلومینیوم با روکش Pvdf است.

← همین حالا کلیک کنید →

پنل کامپوزیت آلومینیوم نسوز (ضدحریق)

دو نوع پنل کامپوزیت آلومینیوم نسوز ضدحریق وجود دارد: کلاس B1 و کلاس A2.
کلاس B1 دربرگیرنده 55% بازدارنده شعله : اجزای اصلی تشکیل دهنده آن آلومینیوم اکسید و منیزیم اکسید می باشد،زمانی که پنل های کلاس B1 در معرض آتش قرار می گیرند تا 5 دقیقه، مقاومت کامل دارند و بعد از آن زمانی که حریق از آنها دور شود پس از 10ثانیه آتش فروکش می کند و دیگر حریقی وجود ندارد.به همین دلیل توصیه می شود که در ساختمان های مرتفع از متریال ورق کامپوزیت لانه زنبوری کلاس B1 استفاده شود.کلاس A2 دربر گیرنده 90%- 88% بازدارنده شعله اجزای اصلی تشکیل دهنده آن آلومینیوم هیدروکسید و منیزیم هیدروکسید می باشد.زمانی که پنل های کلاس A2 در حریق قرار می گیرند تا 20 دقیقه مقاومت کامل دارند و بعد از آن زمانی که حریق از آن ها فاصله بگیرد یک مرتبه حریق فروکش میکند و دیگر حریقی وجود ندارد.کلاس A2 جزء مرغوب ترین پنل های آلومینیوم کامپوزیتی می باشد که در حال حاضر در دنیا تولید و استفاده می شود.همچنین با محیط زیست بسیار سازگار می باشد.می توان گفت حداقل 90% آن از مواد معدنی تشکیل شده است.پنل های کلاس A2 برای مکان هایی که در آن رفت و آمد بیشتر است مناسب می باشد.مانند مراکز درمانی،فروشگاه های بزرگ، سالن اجتماعات و ….

پنل کامپوزیت آلومینیوم آینه ای

پنل کامپوزیت آلومینیوم آینه ای همان ورق کامپوزیت آیینه ای از سه لایه تشکیل می شود، دو لایه پوسته آلومینیوم در بالا و پایین و یک لایه پلی اتیلن ضد سمی در وسط برای دو پوسته آلومینیوم که با استفاده از روش آنودایز کردن شیمیایی انجام می شود.آنها مانند آینه صاف هستند.

پنل کامپوزیت آلومینیوم طرح چوب

پنل کامپوزیت آلومینیوم طرح چوب یا همان ورق کامپوزیت طرح چوب، این مدل یکی از محبوب ترین پنل کامپوزیت آلومینیوم در دنیا می باشد که به طور شفاف از بافت چوب تقلید می کند، ساده اما طبیعی.این ترکیب کاملی از زیبایی طبیعی چوب و ویژگی برتر ورق کامپوزیت آلومینیوم است.در حال حاضر، پنل کامپوزیت آلومینیوم طرح چوب یک متریال ایده آل برای نمای ساختمان در بازار نمای متریال های ساختمان می باشد و از مزایای آن می توان به وزن کم ،شکل پذیری ،سطح صاف و صیقلی و … اشاره کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

ورق کامپوزیت هانی کامب