ورق-کامپوزیت طرح آجر
04
مه

ورق کامپوزیت طرح آجر

ورق کامپوزیت طرح آجر

ورق کامپوزیت آلومینیومی (ACP) متریالی مناسب برای نما، دکوراسیون داخلی و … میباشد،که در ضخامت ها و انواع مختلفی وجود دارد و برای اهداف مختلف استفاده می شود. ورق کامپوزیت دارای استحکام بالایی میباشد. کامپوزیت سبک است که هم در دما کم و هم در درجه حرارت بالا ، استحکام فوق العاده ای دارد.

تمام محصولات پانل کامپوزیت آلومینیوم با اتصال یا پیوند دو صفحه آلومینیومی بر روی یک هسته ضخیم داخلی ساخته شده از پلی اتیلن (PE) ساخته می شوند. با این حال ، وقتی صحبت از طبقه بندی دقیق پانل های کامپوزیت آلومینیومی می شود ، اصل اساسی تا حدی تغییر می کند. پانل کامپوزیت آلومینیومی PVDF یکی از انواع ACP است.این نوع مواد کامپوزیتی از همان اصل اساسی در ساخت پانل های کامپوزیت آلومینیومی پیروی می کند ، با یک تفاوت اساسی:  محصول نهایی شامل یک پوشش PVDF (Fluorocarbon) است. این ویژگی برخی خصوصیات اضافی را نشان می دهد که باعث می شود این نوع از سایر محصولات پانل کامپوزیت آلومینیوم متمایز شود.

از ورق کامپوزیت در نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی، تابلوی فروشگاه ها و … استفاده میشود. امروزه ورق کامپوزیت جایگزین دیگر متریال های قدیمی مانند : آجر،سنگ،چوب و… شده است. امروزه در بسیاری از بناها از ورق کامپوزیت طرح آجر به جای آجر استفاده می‌شود. همچنین ورق‌ کامپوزیت طرح سنگ و ورق‌ کامپوزیت طرح چوب جایگزین مناسبی برای سنگ و چوب میباشند.ورق‌ کامپوزیت از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار است.

ورق-کامپوزیت-طرح-آجر-نما-فروشگاهویژگی های ورق کامپوزیت که باعث برتری آن نسبت به دیگر متریال ها شده است شامل :

  • مقاومت بالا در برابر عوامل جوی (باران،برف،باد،نور خورشید)
  • کندسوز بودن و نسوز بودن (انواع ورق کامپوزیت را میتوان کندسوز و نسوز کرد)
  • ضدآب بودن ورق کامپوزیت
  • ضدضربه بودن و مقاومت بالا
  • وزن کمتر و سبک بودن

از جدیدترین و مقاوم ترین انواع ورق کامپوزیت میتوان به ورق کامپوزیت 3d و ورق کامپوزیت هانی کامب اشاره کرد. یکی از ویژگی های ورق کامپوزیت لانه زنبوری یا 3d مقاومت بالای آن میباشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات ورق کامپوزیت 3d و ورق کامپوزیت Honey Comb مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که انواع ورق کامپوزیت را میتوان به ویژگی 3d و سه بعدی مبدل کرد.

ورق کامپوزیت طرح آجر میتواند متریالی مناسب برای جایگزینی آجر باشد. از آجر در گذشته برای نمای ساختمان بهره مند میشدند. آجر دارای ویژگی های خاصی است. یکی از آن ویژگی ها عدم مقاومت در برابر آب میباشد.

امروزه بجای آجر استفاده از این ورق کامپوزیت‌ها بسیار مورد توجه پیمانکاران و معماران قرارگرفته است. برتری این ورق کامپوزیت خاصیت ضدآب بودن و استحکام بالای آن میباشد. از این نوع ورق کامپوزیت میتوان در دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد.ورق-کامپوزیت-طرح-آجر

به اشتراک بگذارید