21
جولای

ترمووود

ترمووود چیست و چطور ساخته می شود؟

در این مطلب از وبلاگ گروه تجاری معماری کیان به این دو پرسش پاسخ می دهیم که ترمووود چیست و چطور ساخته می شود؟

تاریخچه ترمووود :

بیایید یک لحظه فکر کنیم که کشتی های وایکینگ ها چگونه در برابر خورندگی آبهای شور تاب می آوردند؟بلی ،دریانوردان نوردیک(شمال اروپایی) پرداخت چوب را با آتش انجام میدادند.البته آشنایی کنونی ما با چوب اصلاح شده حرارتی یا ترمو وود به فنلاندی ها برمیگردد که تکنولوژی اصلاح حرارتی را در دهه 1990 میلادی به وجود آوردند.

ترمووود چیست؟

بنابراین بیایید ببینیم که ترموود دقیقا چیست؟ به طور خلاصه می توان گفت چوب ترمووود چوبی است که دوام آن از طریق اصلاح با حرارت،بسیار افزایش یافته است.

مزایای ترموود :

اصلاح حرارتی علاوه بر افزایش دوام چوب،خواصی به آن اضافه می کند که آن را در زمره مصالح ساختمانی پر طرفدار قرار می دهد.به دلیل بهبود یافتن پایداری ابعادی (تغییر نکردن ابعاد چوب در تغییرات دمایی و رطوبتی )،چوب در برابر تغییرات رطوبت واکنشی نخواهد داشت.به همین دلیل است که ترمو وود متریال ایده آلی برای روکش بیرونی،کفپوش،سونا و سیستم های گرمایش از کف به شمار می رود.

این چوب در مقایسه با چوب های اصلاح نشده رطوبت بسیار کمتری را جذب می کند.احتمال کپک زدن و سفیدک زدن آن کمتر است و حرارت را بهتر تحمل می کند.همه این ها در حالی است که خواص طبیعی چوب حفظ می شود.علاوه بر این برخی از ویژگی های چوب بهبود پیدا می کند که از آن میان می توان به رنگ سیر و یکدست آن اشاره کرد.

چوب ترمووود چطور ساخته می شود؟

فرایند اصلاح حرارتی کمی شبیه به فرایند نان پختن است.این فرایند در یک آون(کوره حرارتی) که به صورت خاصی طراحی شده صورت می گیرد.در این کوره حرارتی سنسورها اطلاعات را به کامپیوترهایی میفرستند که به طور مداوم توسط متخصصان این فرایند پایش می شود.

لیست قیمت ترمووود ارائه شده توسط گروه تجاری معماری کیان از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است و از طریق یک فرمول اصلاح حرارتی ویژه تهیه شده که در نتیجه چندین کار سخت و تجربه به دست آمده است.با این وجود،تمامی تولیدکنندگان چوب های اصلاح شده حرارتی روال مشابه ای را دنبال می کنند.

دمای چوب طی مدت زمان حداکثر 48 ساعت تا 215 درجه سنتی گراد بالا برده می شود.همین امر نیز موجب کاهش میزان رطوبت تعادلی می شود.پس از این مرحله فرایند خنک سازی صورت می گیرد.در کل فرایند اصلاح حرارتی از هیچ ماده شیمیایی ای استفاده نمی شود و تنها حرارت و بخار مورد استفاده قرار می گیرند.

چوب-ترمووود-ایرانی

چوب های رایج در ساخت ترمووود :

رایج ترین چوب مورد استفاده در فرایند اصلاح حرارتی چوب زبان گنجشک و کاج است.ترمووود زبان گنجشک ارائه شده توسط گروه تجاری معماری کیان رنگ شکلاتی زنده و ترمووود کاج این شرکت بیشتر رنگی عسلی دارد.البته قرار گرفتن در معرض آفتاب بر روی رنگ ترمووود ها نیز اثر می گذارد.ترمو وود نیز درست همانند چوب های اصلاح نشده در صورتی که از آن نگهداری و مراقبت نشود،به رنگ نقره ای_خاکستری در می آید.

ترمووود متریالی ایده آل :

ترموود ارائه شده توسط گروه تجاری معماری کیان متریالی سازگار با محیط زیست است که ظاهر چشم نوازی دارد.خواص ترمووود آن را به متریالی ایده آل برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی،منازل و مکان های عمومی تبدیل ساخته است.در نهایت لازم به ذکر است که تمامی این ویژگی ها به دلیل دوام بالای آن اتفاق می افتد.

برای اطلاع از لیست قیمت ترمووود ارزان قیمت کلیک کنید.

چوب ترمووود

به اشتراک بگذارید